Liigu edasi põhisisu juurde

TÄISKASVANUTE SILMADE TERVIS

Vananedes toimuvad kehas muutused ning seetõttu halvenevad ka nägemine ja silmade tervis. Silmalaud ei pruugi enam iga pilgutusega pisaraid nii hästi jaotada ja pisaranäärmed võivad lakata toimimast. Tagajärjeks võib olla silmade ees oleva õhukese kihi ehk pisarakile kahjustumine, mistõttu võib tekkida kuiva silma sündroom.

Kuiva silma sündroom on sagedam naiste hulgas. Seda võivad põhjustada hormonaalsed muutused menopausi ajal, kui tarvitatakse hormoonravimeid, kuid võib esineda isegi raseduse ajal.

Ravimid ja teatud haigused, mis tekivad sagedamini vanemas eas, võivad samuti kuiva silma sündroomi teket soodustada (nt kõrge vererõhu ravimid, diabeet, reumatoidartriit ja Parkinsoni tõbi).

Muid probleeme (blefariit, silmalaugude põletik) esineb rohkem üle 50aastaste hulgas. Teatud tüüpi blefariit võib tekkida peamiselt naistel.

Silmaprobleeme on keeruline kontrolli all hoida, kuid õnneks saab sümptomeid leevendada ja silmade tervist säilitada kogu eluea jooksul. Igapäevased silmahoolduse harjumused, uute harjumuste kasutuselevõtmine ja silmatilkade kasutamine aitavad kaasa silmade paremale seisundile.

Vaadake jaotist «Täiskasvanute silmahooldus» ning uurige täpsemalt, millega alustada juba täna, et silmade tervis säiliks.

SANTENI SILMAHOOLDUSE PÕHITÕED

Sirvige Santeni tootevalikut ja leidke lahendus, mis sobib kõige paremini teile ja teie silmade vajadustele ja pakub kauakestvat leevendust kuiva silma sündroomile, blefariidile ja muudele silmahaigustele.
VEEL SELLEL TEEMAL
Sellel leheküljel olev teave ei asenda arsti nõuandeid. Kui teil on küsimusi oma haiguse, sümptomite või ravi kohta, pidage nõu silmaarstiga.