Liigu edasi põhisisu juurde

KKK OCUTEARS®-I KOHTA

 1. Miks halvendab pikaajaline ekraanide vaatamine kuiva silma sündroomi?

  Kui vaatate ekraane, pilgutate silmi tavapärasest vähem. See on probleem, sest sage pilgutamine on vajalik pisarakile (silmapinda kaitsev õhuke vedelikukiht) värskendamiseks. Tagajärjeks võib olla ähmastunud nägemine ja ebamugavustunne silmades.

 2. Miks halvendab konditsioneeritud õhk kuiva silma sündroomi?

  Õhukonditsioneerid ja kuiva õhuga keskkond (näiteks lennukis) võivad põhjustada kuiva silma sündroomi tüüpi, mida nimetatakse aurustumisest tingitud silmakuivuseks. Kui temperatuur on madal, võib see vähendada silmalaugudel olevate Meibomi näärmete võimet eritada rasu, mis takistab pisarate liiga kiiret aurustumist.

 3. Kas kõik silmatilgad kuivade silmade jaoks on samasugused?

  Silmatilkasid on mitmesuguseid. Iga toote koostis ja toimeained on erinevad ja need sobivad erinevatele kuiva silma sündroomi tüüpidele ja põhjustele. Erinevalt paljudest teistest silmatilkadest sisaldab Ocutears® HYDRO+ suures koguses võrkstruktuuriga hüaluroonhapet (0,4%). Ocutears® ALO+ sisaldab võrkstruktuuriga hüaluroonhapet (0,2%) ja samuti rahustavat aaloed punetavatele, ärritunud ja tundlikele kuivadele silmadele.

 4. Mis on võrkstruktuuriga hüaluroonhape ja miks on see parem kui tavaline hüaluroonhape?

  Võrkstruktuuriga hüaluroonhape on hüaluroonhappe täiustatud vorm – see jäljendab loomulike pisarate talitlust.

 5. Millised on hariliku aaloe eelised Ocutears® ALO+ silmatilkades?

  Hariliku aaloe geeli saadakse aaloelehtedest, mille niisutavad ja põletikuvastased omadused aitavad vähendada punetust ja ärritust.

 6. Kuidas ma tean, millised Ocutears®‑i silmatilgad mulle kõige paremini sobivad?

  Silmatilgad Ocutears® on saadaval kahte sorti tilkadena – HYDRO+ ja ALO+. Ocutears® HYDRO+ sobib kõige paremini, kui kuiva silma sündroom on tingitud pikaajalisest ekraani vaatamisest või silmaoperatsioonist. Ocutears® ALO+ on kõige kasulikum siis, kui silmad on punetavad, ärritunud või tundlikud või puutute sageli kokku keskkonnatingimustega, nagu päikesevalgus või konditsioneeritud õhk.

 7. Kui mul on kuivad silmad, miks siis silmad kogu aeg vett jooksevad?

  See võib tunduda veider, et kuiva silma sündroom põhjustab sageli silmade vesisust. Kui teil on palju pisaraid, võib tunduda, nagu oleks teil märjad ja vesised silmad. Põhjus võib peituda selles, et pisarad on tasakaalust väljas ja ärritavad silmi – seetõttu proovivad silmad pisarate tekitamisega olukorda parandada. Need pisarad ei mõju aga silmapinnale rahustavalt ega kaitsvalt.

 8. Mis põhjustab silmade punetust ja ärritust?

  Punetavad, sügelevad ja ärritunud silmad on tavaliselt allergia või hooajalise heinapalaviku tagajärg. Siiski on võimalik, et teil võib olla silmanakkus, mistõttu kõige parem oleks abi küsida silmaarstilt, kui ilmnevad sümptomid ei taha leeveneda. Üldiselt on silmapõletikel rohkem sümptomeid kui allergiast põhjustatud eritis või silmavalu.

 9. Kuidas ma tean, kas mul on kuiva silma sündroom?

  Kuivad silmad võivad tekitada silmades ebamugavustunnet, punetust, sügelust ja ärritust. Silmad võivad olla tavapärasest vesisemad ja võite tunda, et silmad muutuvad kuivaks ekraane vaadates või konditsioneeritud õhu ja muude keskkonnatingimustega kokku puutudes. Silmanägemine võib aeg-ajalt ähmastuda.

 10. Kui mul on kuivad, sügelevad silmad heinapalaviku tõttu, kas siis Ocutears®‑i silmatilgad aitavad?

  Ocutears®‑i silmatilkasid on kahes erinevas vormis – spetsiaalselt hariliku aaloega valmistatud Ocutears® ALO+ aitab rahustada punetavaid, ärritunud ja tundlikke silmi.

 11. Kas Ocutears®‑i silmatilgad sisaldavad säilitusaineid või fosfaate?

  Ei, Ocutears®‑i silmatilgad ei sisalda säilitusaineid ega fosfaate.

 12. Mis juhtub, kui Ocutears®‑i silmatilkasid säilitada soovitatud hoiustamistingimustest erinevalt?

  Ocutears®‑i silmatilgad püsivad stabiilsena kõlblikkusaja vältel, kui neid säilitatakse temperatuuril 2–25 °C, ja 6 kuud, kui neid säilitatakse temperatuuril 25–40 °C. Kui neid on säilitatud temperatuuril alla 0 °C või üle 40 °C, ei tohi neid kasutada ja need tuleb ära visata.

 13. Kas ma võin Ocutears®‑i silmatilkade kasutamise ajal kanda kontaktläätsi?

  Jah, silmatilku Ocutears® võib kasutada läätsede kandmise ajal.

 14. Kas Ocutears®‑i silmatilkasid tohib kasutada koos teiste silmatilkadega? Kas pärast manustamist tuleks mõnda aega oodata?

  Jah, Ocutears®‑i silmatilkasid võib kasutada koos teiste silmatilkadega. Siiski on soovitatav jätta kümneminutiline vahe enne teiste silmatilkade manustamist.

 15. Mitu tilka on ühes pudelis ja kui kauaks sellest jagub?

  Ühe tilga keskmine kogus on 30 mikroliitrit (0,03 ml), see tähendab, et 10 ml pudelis on umbes 330 tilka. Kui panete mõlemasse silma päevas kaks tilka, saate ühe pudeliga hakkama umbes 80 päeva. 

 16. Üheannuseline pudel tuleb ära kasutada 24 tunni jooksul pärast avamist. Kuidas pean avatud üheannuselist pudelit selle aja vältel hoiustama?

  Puuduvad kindlad hoiustamistingimused pärast avamist, kuid kehtib sama temperatuurivahemik nagu enne avamist (alla 25 °C ja külmutada ei tohi). Pudeli saab pärast kasutamist uuesti sulgeda, pannes sellele korgi peale tagasi.

 17. Kas Ocutears®‑i silmatilkasid võib kasutada lastel?

  Enne selle toote kasutamist lapsel on soovitatav nõu pidada sobiva silmatervise spetsialistiga (näiteks oftalmoloogiga).

 18. Laps neelas kogemata alla Ocutears®‑i silmatilkasid. Mida peaksin tegema?

  Juhusliku allaneelamise korral pöörduge arsti poole. Toote koguhulk on suhteliselt väike, seega on ebatõenäoline, et see põhjustaks isegi allaneelamisel raskeid terviseprobleeme. Siiski lugege koostisainete nimekirja ja juhul, kui teie laps on nendest mõne suhtes ülitundlik, teavitage sellest vajadusel arsti. Hoidke toodet laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

 19. Mul on pärast Ocutears® HYDRO+ või ALO+ kasutamist silmades põletustunne. Mida ma peaksin tegema?

  Loputage toode rohke külma veega võimalikult kiiresti silmadest välja. Palun teavitage mis tahes kõrvalnähtudest arsti või apteekrit. Ärge kasutage silmatilkasid enne, kui olete pidanud nõu arsti või apteekriga, sest võite olla mõne koostisosa suhtes tundlik.

SANTENI SILMAHOOLDUSE PÕHITÕED

Sirvige Santeni tootevalikut ja leidke lahendus, mis sobib kõige paremini teile ja teie silmade vajadustele ja pakub kauakestvat leevendust kuiva silma sündroomile, blefariidile ja muudele silmahaigustele.
VEEL SELLEL TEEMAL
Sellel leheküljel olev teave ei asenda arsti nõuandeid. Kui teil on küsimusi oma haiguse, sümptomite või ravi kohta, pidage nõu silmaarstiga.