Liigu edasi põhisisu juurde

SILMADE KUIVUSE RAVI

Veel enne kuivade silmade ravi teeb silmaarst suure tõenäosusega mõned proovid. Need aitavad otsustada, milline ravi on teie jaoks kõige sobivam.

Lisaks küsimustele kuiva silma sündroomi võimalike põhjuste kohta (saate seda uurida ka meie abivahendist OcuWellness Habit Builder) võivad silmaarstid uurida ka silmi ja teha diagnostilisi proove:

Pisarakile lagunemisaeg – proovi abil selgitatakse välja, kui kiiresti silmad pärast pilgutamist ära kuivavad. Proovi tehakse värvainet sisaldavate silmatilkade abil – nii on pisaraid parem märgata.

Schirmeri test – filterpaber jäetakse 5 minutiks silma, et vaadata, kui palju pisaraid silm selle aja jooksul toodab. Seda tehakse tavaliselt patsientidele, kellel on raskekujulisem kuiva silma sündroom.

Kui silmaarst on teile pannud kuiva silma diagnoosi, soovitab ta mõningaid ravivõimalusi olukorra parandamiseks. Ravi võib sisaldada silmatilkade Ocutears® või mõne salvi kasutamist enne magamaminekut, et silmi öösel niiskena hoida või avade blokeerimise abil takistada pisarate äravoolu silmadest.

Kui kuiva silma sündroomi põhjustavad teatud ravimid, soovitatakse teil võib-olla pöörduda arsti poole, et leida teisi ravivõimalusi, mis silmi vähem mõjutavad.

Mis veelgi olulisem – oma käitumismustrite ja keskkonna kohandamine määrab oluliselt, kui kuivad silmad iga päev tunduvad. Uurige seda täpsemalt abivahendist OcuWellness Habit Builder.

Vaadake lisaks, kuidas võivad abivahend OcuWellness Habit Builder ja Ocutears® silmatilgad kuiva silma sündroomi leevendada.

SANTENI SILMAHOOLDUSE PÕHITÕED

Sirvige Santeni tootevalikut ja leidke lahendus, mis sobib kõige paremini teile ja teie silmade vajadustele ja pakub kauakestvat leevendust kuiva silma sündroomile, blefariidile ja muudele silmahaigustele.
VEEL SELLEL TEEMAL
Sellel leheküljel olev teave ei asenda arsti nõuandeid. Kui teil on küsimusi oma haiguse, sümptomite või ravi kohta, pidage nõu silmaarstiga.