Liigu edasi põhisisu juurde

KKK ACTIBLEF® LIPOGELI KOHTA

 1. Mis põhjustab blefariiti?

  Blefariiti ehk lauservapõletikku võivad põhjustada erinevad tegurid: bakteriaalsed infektsioonid, allergia või nahareaktsioonid ja -haigused, lauserva rasunäärmete (Meibomi näärmete) häired, keskkonnasaaste ja ripsmelestad.

 2. Miks ma pean silmi edasi puhastama, kui sümptomid on kadunud?

  Blefariidi korral võivad lauserva rasunäärmed ehk Meibomi näärmed ummistuda. Silmalaugude regulaarne puhastamine aitab ennetada nende näärmete taasummistumist ja hoiab silmalaugusid tervena.

 3. Kas kõik blefariidiravimid on samasugused?

  Silmalaugude puhastamiseks on palju vahendeid: pihused, puhastuslapid ja tilgad, sealhulgas silmalaugude põletiku vastane Actiblef®. Kui kodune ravi sümptomeid ei leevenda, on teiseks variandiks antibiootikumid, steroidid või vajadusel ravimid, mis hävitavad ripsmelestasid.

 4. Kas blefariit on nakkav ja halvendab mu nägemist?

  Kuigi blefariit tundub ebameeldiv, pole see nakkav. Enamikul juhtudest ei põhjusta haigus ravi korral nägemisele püsivat kahju.

 5. Kuidas on blefariit seotud kuivade silmadega?

  Blefariit võib põhjustada silmalaugude servades asuvate rasunäärmete (Meibomi näärmete) ummistumist. Kui need näärmed ei toimi hästi, ei teki pisarakile jaoks enam piisavalt rasu, mis vähendab pisarate aurustumist.

 6. Millal peaksin pöörduma silmaarsti poole?

  Kui häirivad sümptomid ei leevendu ka korraliku silmahügieeniga, pöörduge silmaarsti poole.

   

 7. Kas võin kasutada Actiblef® Lipogeli kontaktläätsedega?

  Actiblef® Lipogeli ei panda otse silma, kuid väike kogus võib puhastamise käigus siiski silmapinnale sattuda. Blefariidi või blefarokonjunktiviidi korral pole soovitatav kontaktläätsesid kanda.

 8. Kas ma pean Actiblef® Lipogeli pärast puhastamist maha loputama?

  Kui kasutate Actiblefi® silmalaugude põletiku leevendamiseks, peate laskma geelil enne eemaldamist vähemalt mõni minut mõjuda. Pühkige ketendus silmalaugudelt / silmaümbruse nahalt ära puhta salvrätiku või vatipadjakesega. Kuigi see pole vajalik, võite soovi korral pärast pühkimist silmi ka loputada.

 9. Kas võin panna Actiblef® Lipogeli silmalaugudele sõrmede asemel salvräti või vatipadjaga?

  Jah, kuigi sel juhul läheb vaja suuremat kogust Actiblef® Lipogeli.

 10. Kas võin end meikida pärast silmalaugude puhastamist Actiblef® Lipogeliga?

  Jah, te võite pärast silmalaugude puhastamist Actiblef® Lipogeliga end meikida.

 11. Kas Actiblef® Lipogel jätab riietele plekke?

  Kuigi Actiblef® Lipogel on natuke kollane, ei jäta see riietele plekke.

 12. Kuidas Actiblef® Lipogel lõhnab?

  Actiblef® Lipogel lõhnab ühe põhikoostisaine – teepuuõli järele. See annab geelile värske taimse kamprilõhna.

 13. Mis juhtub, kui olen Actiblef® Lipogeli hoiustanud teistsugustes tingimustes, kui juhend ette näeb?

  Kui olete hoiustanud Actiblef® Lipogeli temperatuuril 25 °C kuni 40 °C või alla 0 °C kauem kui kaks päeva, visake see ära. Kui toode on seisnud temperatuuril üle 40 °C, visake see ära.

 14. Kas Actiblef® Lipogeli võib kasutada koos silmatilkadega? Kas pärast geeli pealekandmist tuleks mõnda aega oodata?

  Kuigi Actiblef® Lipogel ei ole silmatilgad, on soovitatav Actiblef® Lipogeli pealekandmise ja silmatilkade manustamise vahel oodata 10 minutit.

 15. Miks pole Actiblef® Lipogel säilitusainevaba?

  Actiblef® Lipogel on välispidiseks kasutamiseks ja see kantakse silmalaugudele sõrmedega. Säilitusaineid lisatakse toote saastumise vältimiseks.

 16. Kui pikk on Actiblef® Lipogeli säilivusaeg?

  Mõlema silma jaoks kasutatakse ühel kasutuskorral keskmiselt 130 mikroliitrit (0,13 ml). See tähendab, et 15 ml pudelist jagub umbes 115 annuseks. Järelikult jätkub Actiblef® Lipogeli kaks korda päevas kasutades umbes 50 päevaks.

 17. Kas Actiblef® Lipogeli võib kasutada lastel?

  Laste puhul soovitame enne selle toote kasutamist pidada nõu sobiva silmatervise spetsialistiga (näiteks oftalmoloogiga).

 18. Laps neelas kogemata Actiblef® Lipogeli alla. Mida ma peaksin tegema?

  Juhusliku allaneelamise korral pöörduge arsti poole. Toote koguhulk on üsna väike ja seega on ebatõenäoline, et see põhjustab raskeid terviseprobleeme isegi allaneelamise korral. Siiski vaadake koostisainete loendit ja juhul, kui teie laps on mõne aine suhtes ülitundlik, teavitage arsti. Hoidke toodet laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas

SANTENI SILMAHOOLDUSE PÕHITÕED

Sirvige Santeni tootevalikut ja leidke lahendus, mis sobib kõige paremini teile ja teie silmade vajadustele ja pakub kauakestvat leevendust kuiva silma sündroomile, blefariidile ja muudele silmahaigustele.
VEEL SELLEL TEEMAL
Sellel leheküljel olev teave ei asenda arsti nõuandeid. Kui teil on küsimusi oma haiguse, sümptomite või ravi kohta, pidage nõu silmaarstiga.