Liigu edasi põhisisu juurde

NÄGEMISE SÄILITAMINE

Kui tunnete silmades ebamugavustunnet, ärritust või nagu oleks midagi silma läinud, pöörduge nägemise kontrollimiseks silmaarsti poole.

Külastage optometristi kord või kaks aastas, et hoida nägemine ja silmade tervis kontrolli all. See on oluline mis tahes silmaprobleemide avastamiseks, näiteks:

Glaukoom – silmas oleva peanärvi kahjustus, mis on tingitud suurenenud silmarõhust.

Maakuli degeneratsioon – nägemise tsentraalse osa halvenemine.

Katarakt – silmas olev lääts tekitab häguseid laike ja see halvendab nägemist.

Optometristid võivad ühtlasi testida fookustamisvõimet ja seda, kui hästi silmad koos töötavad ning sügavust ja värvusi tajuvad. Vajadusel suunatakse teid üldarsti juurde või silmakliinikusse täiendavatele uuringutele.

Silmade tervise parandamine nägemise säilitamiseks on eriti oluline, kui teil on kuiva silma sündroom või risk selle tekkeks. Seetõttu mõjutab lisaks muudele sümptomitele, nägemist ähmastumine, mis tekib aeg-ajalt – isegi kui muidu näete hästi.

Pisarakile muutub ebastabiilseks mitmete silmaprobleemide tõttu; näiteks tajutakse tähte ‘ C ’ märki silmakaardil häguselt, vt pilti allpool. Kuiva silma sündroom ei põhjusta mitte üksnes silmade kuivust ja väsimust, vaid mõjutab ka seda, kui hästi me näeme.

Kuivast silmast tingitud nägemishäirete näide

Parandage silmade tervist, säilitage nägemine ja hoidke kuiva silma sündroom kontrolli all meie abivahendi OcuWellness Habit Builder ning Ocutears® abiga.

SANTENI SILMAHOOLDUSE PÕHITÕED

Sirvige Santeni tootevalikut ja leidke lahendus, mis sobib kõige paremini teile ja teie silmade vajadustele ja pakub kauakestvat leevendust kuiva silma sündroomile, blefariidile ja muudele silmahaigustele.
VEEL SELLEL TEEMAL
Sellel leheküljel olev teave ei asenda arsti nõuandeid. Kui teil on küsimusi oma haiguse, sümptomite või ravi kohta, pidage nõu silmaarstiga.