Liigu edasi põhisisu juurde

BLEFARIIDI RAVI

Kuigi blefariiti ehk lauservapõletikku ei saa välja ravida, saab leevendada sümptomeid, nagu paistes silmalaud. Blefariidi õige ravi, kui seda jätkata ka pärast sümptomite kadumist, aitab ühtlasi ennetada sümptomite taasteket.

On kaks põhilist meetodit, mida arst võib blefariidi raviks soovitada: silmalaugude regulaarne puhastamine ja silmahooldustooted, näiteks Actiblef® Lipogel.

Silmalaugude puhastamiseks (kord või mitu korda päevas) võib arst teile soovitada:

Kasutage silmalaugude koorijaid
Tehke sooje kompresse
Masseerige silmalauge

Lisaks hügieenile võivad blefariidi ravis vajalikuks osutuda silmaravimid. Olenevalt blefariidi põhjustest või sümptomitest võivad need olla antibiootilised silmatilgad, salvid, pihused või tabletid, viirusevastased ravimid, steroidsed silmatilgad, kunstpisarad või rahustavad geelid nagu Actiblef® Lipogel. Ravimi kasutusmoodused, mis võivad aidata:

Võitlus infektsiooniga
Põletiku vähendamine
Oma pisarate parandamine

Blefariidi tõhusaks raviks peate ühtlasi lõpetama nende toodete kasutamise, mis sümptomeid süvendavad. Kuni sümptomite kadumiseni:

Lõpetage kontaktläätsede kandmine
Lõpetage silmameigi, eriti silmapliiatsi kasutamine
Kui sümptomid on kadunud, on teil endiselt risk nende taastekkeks. Ägenemise takistamiseks peate jätkama blefariidi raviga nii, nagu arst on teile soovitanud.

Vaadake, kuidas blefariidi sümptomite taasteket ennetada.

SANTENI SILMAHOOLDUSE PÕHITÕED

Sirvige Santeni tootevalikut ja leidke lahendus, mis sobib kõige paremini teile ja teie silmade vajadustele ja pakub kauakestvat leevendust kuiva silma sündroomile, blefariidile ja muudele silmahaigustele.
VEEL SELLEL TEEMAL
Sellel leheküljel olev teave ei asenda arsti nõuandeid. Kui teil on küsimusi oma haiguse, sümptomite või ravi kohta, pidage nõu silmaarstiga.