Liigu edasi põhisisu juurde

KUIVA SILMA SÜMPTOMID

Kuiva silma sümptomid ilmnevad siis, kui silmad ei tooda piisavalt pisaraid, need aurustuvad liiga kiiresti või esineb mõlema kombinatsioon. Pisarad võivad olla halva kvaliteediga (liiga vesised ja mitte piisavalt õlised), samuti ei pruugi need korralikult silmapinda katta.

Kuiva silma sümptomitel on mitmeid võimalikke põhjuseid. Kui tunnete, et silmad muutuvad arvutit kasutades, videomänge mängides või täpsust vajavat tööd tehes kuivaks, pilgutate võib-olla vähem silmi ja seetõttu toodate vähem pisaraid.

Silmade kuivus avaldub inimestel erinevalt, seega ei pruugi teil olla kõiki siin loetletud sümptomeid. Koos kuivusega võivad veel esineda:

VALULIKKUS
VÄSINUD VÕI „RASKED“ SILMAD
KIPITUSTUNNE
PÕLETUSTUNNE
TÜKITUNNE (NAGU MIDAGI OLEKS SILMAS)
JA ISEGI VESISED SILMAD

Neid kuiva silma sümptomeid võivad põhjustada põletik või allergia, mis vajab teistsugust ravi. Õige diagnoosi saamiseks pöörduge silmaarsti poole.

Kuivad silmad võivad mõjutada ka nägemist. See võib aeg-ajalt muutuda ähmaseks, kuid ähmasus taandub enamasti iseenesest või taastub selgus silmi pilgutades.

Pidage meeles! Kuigi silmad võivad muutuda vesiseks, ei paranda need vesised pisarad silmade kuivust. Kuiva silma sündroomi korral peate teadma, kuidas silmatilkade Ocutears® ja õigete silmahooldusharjumuste abil sümptomeid ravida ja ennetada.

Kuiva silma sündroomil on mitmeid põhjuseid, mis seostuvad teie sümptomitega. Lugege edasi ja uurige silmade kuivuse põhjuste kohta.

SANTENI SILMAHOOLDUSE PÕHITÕED

Sirvige Santeni tootevalikut ja leidke lahendus, mis sobib kõige paremini teile ja teie silmade vajadustele ja pakub kauakestvat leevendust kuiva silma sündroomile, blefariidile ja muudele silmahaigustele.
VEEL SELLEL TEEMAL
Sellel leheküljel olev teave ei asenda arsti nõuandeid. Kui teil on küsimusi oma haiguse, sümptomite või ravi kohta, pidage nõu silmaarstiga.